Translate

środa, 12 lipca 2017

John Richmond (B.9/2013)

Po dłuższej przerwie dziś prezentuję coś co przykuło moją uwagę od początku a mianowicie biała "bomberka" wg projektu Johna Richmonda dla Burdy z 2013r.
Szyjąc ten właśnie model doszłam do wniosku, że modele oznaczane jako trudne są trudne chyba jedynie ze względu na ich opis wykonania.
Przyznaję, że czytałam go dziesiątki razy zanim ostatecznie pokroiłam materiał.
Robiłam "symulacje" na papierze starając sobie wyobrazić jak mam przełożyć kieszenie, uszyć patki kieszeni czy górną pliskę. Opis to istny popis dla wyobraźni.

A teraz coś bardziej technicznego. Model uszyłam z trzech rodzajów tkanin:
białej cienkiej bawełny, bawełny haftowanej oraz satyny. Wewnątrz kurtka nie posiada podszewki a brzegi wykończone są lamówką.Całość uszyta jest z podwójnej warstwy. W oryginale miała być uszyta z organzy ale nie znalazłam takiej jak w oryginale, która pomimo złożenia z dwóch warstw nie byłaby zbyt transparentna..
Efekt ostateczny na zdjęciach

2 komentarze:

 1. Witam.
  Można napisać tylko jedno … no nareszcie ! Gdzie Pani była tyle czasu ?!
  Jednak warto było czekać, jak zawsze sięgasz po bardzo ciekawe projekty które znacznie odbiegają od nudnego standardu, gratuluję wyboru. Niezwykle interesująco wygląda połączenie użytych materiałów, szkoda że nie ma zdjęć pokazujących z bliska miejsca zszycia. Jeden minus jaki mi przychodzi do głowy to kolor, ale ja pewnie wszystkich bym ubrał na zielono, brązowo i czarno. Jeśli chodzi o samą prezentację to czy nie lepiej pasował by spódnica (tzw. Biurowa) ?
  Co do trudności w wykonaniu to może odzywa się doświadczenie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za miłe słowa. Kolor biały został wybrany z dwóch powodów: po pierwsze lubię białe rzeczy choć są mało praktyczne, po drugie oryginał był biały a ja staram się aby szyty model był często uszyty w tej samej wersj kolorystycznej. Co do zdjęć szczegółów, słuszna uwaga. Muszę to poprawić bo same rękawy na zszyciu mają także ciekawe zakładki. Pozdrawiam :)

   Usuń