Translate

niedziela, 10 lipca 2016

Little china girl (B.3/2006)

Dziś azjatycko a dokładnie chińsko.
Sukienka QIPAO z zapięciem na szamerunek to chiński styl (Japonki noszą/nosiły kimona) a piszę to dlatego iż może się czasem mylić.
Wykrój został zczerpnięty ze starszych wydawnict Burdy i był do wykrój na suknię ślubą.
W mojej wersji powstała wersja skrócona uszyta z fantastycznej tkaniny będącej mieszanką wiskozy i jedwabiu (kupionej w internecie).
Cały model szyje się bardzo prosto, szybko i wyjatkowo model nie wymaga poprawek. Jest idealny.
Idealnie układa się tam gdzie trzeba, na plecach nie ma "garba".
Jedyny problem to zapięcia czyli tu tzw. "szamerunki"- typowe dla chińkiej mody.
Oczywiście można kupić gotowe ale jak skalać tak  szlachetną tkaninę tandetnymi zapięciami z nylonowego sznurka (sutaszu). Te gotowe są na prawdę bardzo średnie...
W Burdzie znajduje się opis wykonania zapięcia ale do łatwych zadań nie należy. Polecam jednak wybrać tę metodę gdyż efekt końcowy jest wart wysiłku.
Xie Xie

5 komentarzy:

 1. Witam
  Widzę że Pani w bardzo przemyślany sposób dobiera kreacje które szyje i nosi. Ta jak do tej pory ta wywarła największe wrażenie na mnie, jest przepiękna niezwykle kobieca. Idealne dobranie tkaniny i kroju czynią tę sukienkę naprawdę jeszcze bardziej wyjątkową. Gratuluję wykonania jest po prostu śliczna i seksowna a jednoczenie zachowuje spokój i umiar niczym Ingi Jang z chińskiej filozofii. Gratuje jeszcze raz i czekam na kolejne kreacje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziekuję za miłe słowa. Wykrój był dość łatwy w uszyciu i nie wymagający poprawek a to bardzo ułatwiło szycie :) Dziękuję.

   Usuń
 2. The dress is spectacular, Urszula! Bravo!!! <3

  OdpowiedzUsuń
 3. halo żyje Pani ? ...a może już nic nie szyje ? mam nadzieję że to tylko brak czasu na nowe wpisy

  OdpowiedzUsuń