Translate

niedziela, 27 września 2015

Awangarda 2 Gangsta (PŁASZCZ B.12/2000)

Bardzo lubię płaszcze. Zwłaszcza szyć.
Często kosztuje to wiele nerwów bo coś się ciągnie, coś źle układa pomimo precyzji podczas krojenia tkaniny czy flizelina nie chce sie kleić. Też tak macie czy tylko ja?
Tak czy siak lubię odgrzebywać stare wykroje z niekiedy już zapomnianych Burd z poprzedniej dekady albo i wieku.
Tak właśnie mnie zauroczył projekt nieznanej mi czytelniczki Ursuli Mate , której pomysł płaszcza i spodni opracowała Burda i opublikowała w numerze 12/2000r!!!
Dawne projekty są niekiedy równie "kosmiczne" jak te współczesne a przy tym oryginalne.
Sam płaszcz był dość łatwy w uszyciu, łatwo się też nosi i zwraca uwagę.
Oto on:


1 komentarz:

  1. Witam.
    Patrzą na nowoczesne projekty związane z modą odnoszę wrażenie że powiedzenie „LEPSZE JUTRO BYŁO WCZORAJ” odnosi się właśnie do tej dziedziny życia. Projektanci prześcigają cię w udziwnieniach które w ich chorych umysłach mają podnoście klasę ich strojom. Nie zdają sobie sprawy że czynią je parodią lub co najwyżej karykaturą ubrań, i tak na pokazach pojawiają się potworki a wielkie oczy widzów nie wyrażają zachwytu a raczej zdziwienie czy nawet przerażenie. Dlatego za każdym razem gdy pojawia się taki skarp jak projekt powyżej witam go z radością. Dziękuję osobie która sięgnęła po ten niesamowicie udany płaszcz i wykonała go z kunsztem godnym takiej doskonałości. Dziękuję.

    OdpowiedzUsuń